JIG SAW 400W INGCO (JS400285)
https://www.megatoolmall.com/web/image/product.template/95199/image_1920?unique=0edfc5c
Product Overview
  • Brand: Ingco
  • Model: JS400285
  • Type: Jig Saw
  • Input Power: 400W
  • Voltage: 220-240V ~ 50/60Hz
Performance Specifications
  • No-Load Speed: 800 - 3000 rpm
  • Cutting Capacity:
    • Wood: 55mm
    • Steel: 3mm
Features
  • Motor: 5.0-Amp 400W motor for increased speed and power, suitable for cutting hard materials.