DIGITAL CALIPER INGCO (HDCD28150)
https://www.megatoolmall.com/web/image/product.template/94615/image_1920?unique=2fe45c2
Key Features:
  • Measuring Range: 0 – 150 mm (0 – 6 inches)
  • Resolution: 0.01 mm (0.0005 inches)
  • Accuracy: ±0.02 mm (for measurements under 100 mm)
  • Repeatability: ±0.01 mm