DRILL PRESS INGCO 750W (DP207505)
https://www.megatoolmall.com/web/image/product.template/94709/image_1920?unique=2fe45c2
Features :
  • Adjustable Working Table
  • 16 Spindle Speeds Provide Variable Speed
  • Accidental Switching Protection
  • Additional Handle
  • Motor Protection
  • Replaceable Chuck
Specification :
  • Model No. : DP207505
  • Voltage : 220-240V~50 Hz
  • No-load Speed : 210-3200 RPM
  • Max. Drilling Capacity : 20 mm (50/64")
  • Spindle Speed Settings : 16
  • Column Diameter : 70 mm
  • Table Size : 270x270 mm
  • Base Size : 500x300 mm
  • Machine Height : 1570 mm (157 cm/ 5.1 Ft.) (Approx)
Specifications
  • Product Type: Bench Drill
  • Brand: INGCO
  • Power : 750 w
  • Weight (Approx.) : 50 kg
  • Drilling Capacity : 20 mm