ANGLE GRINDER 710W 100MM DONG CHENG (DSM03-100A)
https://www.megatoolmall.com/web/image/product.template/108510/image_1920?unique=2fe45c2
Description
Features
  • 710W high quality motor with excellent heat-resistance
  • Slide switch conveniently located for one hand operation
Accessories
  • Auxiliary Handle, Wrench, and Carbon Brush
Specifications
  • Brand: DONGCHENG
  • Power : 710 w
  • Weight (Approx.) : 2 kg
  • No-Load Speed : 13000 rpm
  • Wheel Diameter : 100 mm
  • Model No : DSM03-100A
  • Rated Frequency : 50-60 Hz
  • Rated Voltage : 220-240V
  • Input Power : 710 Watts
  • No Load Speed : 13000 RPM
  • Wheel Diameter : 100 mm